یووین بزرگترین مرکز پیش بینی ورزشی و کازینو آنلاین

آموزش ورزش سوارکاری

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت همراهان همیشگی سایت uwin
در این مقاله از یووین به آموزش ورزش سوارکاری میپردازیم.
سوارکاری یکی از قدیمی ترین فعالیت های انسان ها بوده است. از این کار در زمان های قدیم به سبب جا به جایی اخبار، اجسام و انسان ها استفاده میشده و افراد به طور ویژه ای به آموزش این حرفه به فرزندان خود میپرداختند. یکی دیگر از استفاده های سوارکاری استفاده از این امتیاز در جنگ ها بوده است. با توجه به موارد گفته شده استفاده از این حرفه رواج بسیار زیادی داشته اما به مرور با گذشت زمان حیوانات جای خود را با تکنولوژی و ماشین ها عوض کردند. در حال حاظر از سوارکاری به عنوان یک ورزش استفاده می شود و افراد کمی در محیط های خارج شهر از اسب ها به جهت رفتن به مکان هایی که با ماشین ها نمیتوان رفت استفاده می کنند.

آموزش ورزش سوارکاری
آموزش ورزش سوارکاری

اولین رام شده ها

قبل از رام شدن اسب ها توسط انسان ها مردم از این حیوانات برای ارابه های خود استفاده می کردند. زیرا سوار شدن بر این حیوانات باعث ترسیدن آنها میشده است. رام کردن تعدادی از حیوانات وحشی توسط مردم اوراسیا زندگی آنها را متحول کرد. این تحول بسیار زیاد باعث شد تا مردم به راحتی و سرعت خیلی بیشتر بتوانند جا به جا شوند و مکان های جدیدی را کشف نمایند. پس از رام کردن حیوانات انسان ها به ساخت وسایلی برای هدایت راحت تر این رام شده ها پرداختند و پس از مدتی چینی ها زین و دیگر وسایل سوار کاری را اختراع کردند.

رشته ی ورزش سوارکاری

سوارکاری یکی از پر طرفدار ترین رشته های ورزشی دنیا است. دلیل این امر زیبایی این رشته است. اسب یکی از زیباترین حیوانات خلق شده می باشد و جذابیت خاصی برای انسان ها دارد. این رشته ی ورزشی دارای چندین زیر شاخه است که این زیر شاخه ها عبارت اند از اسب دوانی، چابک سواری، پرش با اسب، چوگان و درساژ و…

در این بخش از یووین به معرفی زیر شاخه های این رشته میپردازیم.

توضیح اسب دوانی در آموزش ورزش سوارکاری

این زیر شاخه شامل دو بخش مهم می شود که سوارکاران میتوانند در هر قسمت که بخواهند شرکت کنند. برای فعالیت در دو بخش این زیر شاخه به صورت هم زمان نیز مانعی وجود ندارد. بخش اول این زیر شاخه سوار شدن بر روی اسب و هدایت آن است و بخش دوم ارابه دوانی. در بخش اول سوارکار بر روی پشت اسب قرار گرفته و اسب را به سمت خط پایان هدایت میکند. در بخش دوم نیز به همین صورت است اما با این تفاوت که سوارکار یا همان فرد هدایت کننده در داخل ارابه ای که به است متصل است قرار میگیرد و ارابه را به سمت خط پایان هدایت میکند.

توضیح چابک سواری در آموزش ورزش سوارکاری

چابک سواری یکی از مهم ترین زیر شاخه های این ورزش است. در این رشته سوارکاران باید دارای اسب هایی خوب و مناسب با این نوع فعالیت باشند زیرا در این رشته قدرت و توانایی اسب بیشتر از توانایی سوارکار اهمیت دارد. شکل فعالیت به این گونه است که سوارکار اسب را با تمام توان و بیشترین سرعت به سمت خط پایان هدایت میکند و برنده اولین سوارکاریست که از خط پایان بگذرد.

توضیح پرش با اسب در آموزش ورزش سوارکاری

این زیر شاخه یکی از خاص ترین زیر شاخه های سوارکاری است. در این بخش سوارکاران اسب های خود را به سمت خط پایان هدایت می کنند با این تفاوت که در مسیر آن ها موانعی وجود دارد که سوارکاران باید اسب های خود را از روی این موانع به وسیله ی پریدن یا پرش زدن رد کنند. در چابک سواری توانایی اسب اهمیت بیشتری نسبت به تخصص سوارکار داشت اما در این بخش توانایی اسب با تخصص سوارکار از اهمیت یکسانی برخوردار است. به همین سبب اکثر افراد تازه وارد در این رشته در مرحله ی اول از چابک سواری شروع میکنند و کم کم با زیاد شدن تخصص وارد زیر شاخه های سخت تر می شوند.

توضیح چوگان در آموزش ورزش سوارکاری

ساختار این ورزش شباهت زیادی به فوتبال دارد. با این تفاوت که افراد سوار بر اسب های خود هستند و به وسیله ی چوب مخصوص چوگان به توپ چوگان ضربه وارد می کنند. این ورزش به صورت تیمی انجام می شود و برای کسب امتیاز همانند فوتبال باید توپ وارد دروازه ی حریف شود. این ورزش از اولین ورزش هایی است که در آن از توپ استفاده شد. در این ورزش می بایست سوارکاران مفاصل دست و پای اسب های خود را به وسیله ی وسایل مخصوص ببندند زیرا در اثر جا به جایی های نا گهانی و پی در پی و برخورد بازیکنان با یک دیگر ممکن است به اسب ها آسیب های شدید و جران نشدنی وارد شود.

توضیح درساژ آموزش ورزش سوارکاری

در این ورزش افراد به تربیت اسب ها میپردازند به طوری که حیوانات به طور خودکار یک سری از حرکات نمایشی را به اجرا بگذارند. داوران به نوع حرکات و نظم حیوان امتیاز داده و تیمی که بالاترین امتیاز را کسب کند برنده ی این رقابت است. در این زیر شاخه معمولا از اسب هایی که دارای هیکل های کوچک تری هستند استفاده می شود زیرا هیکل کوچکتر چابکی بیشتری را به همراه دارد. در این زیر شاخه مهم ترین نکته چابکی و میزان هوشی حیوان است.

جوایز

این ورزش یکی از پول ساز ترین رشته های ورزشی دنیاست. هر سوارکاری که برنده ی یک رقابت می شود ملیون ها دلار جایزه کسب میکند. البته باید به این نکته توجه داشت که هزینه های خرید اسب و آموزش در این رشته نیز بسیار بالا بوده به طوری که تنها افرادی که در طبقه ی ثروت مندان هستند میتوانند در این ورزش فعالیت کنند و از پس مخارج این ورزش برایند.

نتیجه گیری از آموزش ورزش سوارکاری

در این مقاله از سایت uwin با آموزش ورزش سوارکاری و زیر شاخه های این رشته آشنا شدیم. با توجه به مطالب گفته شده در یووین نتیجه میگیریم که سوارکاری از نخستین فعالیت های انسان ها بوده و با گذشت زمان و علم کم کم جای خود را با ماشین آلات و دستگاه ها عوض کردند. امروزه این رشته یکی از بهترین، زیباترین و خاص ترین ورزش های دنیا است و طرفداران زیادی دارد.
اگر به بازی های آنلاین علاقه مند هستید به شما پیشنهاد میکنیم روی عبارت بازی کن کلیک کرده و از بازی های زیبای این سایت استفاده کنید.

,

مطالب مرتبط

آموزش فوتبال دستی

دیدگاهی بنویسید